Przejdź do treści

Hackathon Wizja Rozwoju ’21 – wręczenie nagród uczestnikom

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym Forum był Hackathon – maraton programowania. Łączna pula nagród w tegorocznej edycji wynosiła aż 60 000 zł. Program miał opierać się na haśle „Przewodnik podczas spaceru po lasach” oraz posiadać funkcjonalność zgłaszania zauważonych pożarów i śmieci. Cała reszta należała do inwencji i pomysłowości programistów. Drobną pomocą była opieka mentorów, w tym kilku leśników – pracowników Lasów Państwowych.

Zespoły, które zwyciężyły to:

Wyróżnienie: Forest Network

Aplikacja korzystająca z rozmieszczonych w lesie czujników – informująca o warunkach pogodowych, wilgotności oraz wykrywająca pożary.

Wyróżnienie: Code Hussar

Aplikacja dla dzieci i rodziców. Autorzy zaproponowali serię zadań dla dzieci, które mogłyby realizować podczas spaceru. Po stronie rodzica aplikacja pozwała na monitorowanie pozycji dziecka.

Wyróżnienie: Happy Bears

Aplikacja współpracująca z automatem znajdującym się na parkingach leśnych, kampingach itp. Pozwalała zakupić gotowe drewno na ognisko, czy wypożyczyć hamak do leśnego noclegu.

III miejsce: Foreściaki

Aplikacja społecznościowa pozwalająca na śledzenie tras leśnych spacerów, zgłaszanie śmieci, pożarów, niebezpieczeństw. Silną stroną aplikacji była konkurencja między użytkownikami programu – otrzymywania punktów za zebrane śmieci, przejście trasy itp.

II miejsce: Leśne Szaleństwo

Aplikacja mapowa pozwalająca śledzić swoją pozycję w lesie, zgłosić pożary, śmieci itp. Ważną funkcjonalnością jest możliwość poznania przeznaczenia danego fragmentu lasu, a także prosta możliwość kontaktu z Lasami Państwowymi i wniesieniu swoich uwag.

I miejsce: Remotka.

Aplikacja edukacyjna pomagająca poruszać się po lesie i wykrywać ewentualne zagrożenia.