Przejdź do treści

Gala wręczenia Nagród Gospodarczych 2021

Za nami czwarta Gala wręczenia Nagród Gospodarczych Forum Wizja Rozwoju – honorowych laurów przyznawanych firmom mającym znaczący wpływ na rozwój polskiej gospodarki. Laureaci zostali wyróżnieni w siedmiu kategoriach spośród ponad dwustu firm i instytucji. Złotą Wstęgę otrzymał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Głównym celem Nagród Gospodarczych Forum Wizja Rozwoju jest promowanie rodzimych przedsiębiorstw. Tegoroczne laury zostały wręczone w trakcie uroczystej gali, która odbyła się 26 sierpnia i oficjalnie zakończyła pierwszy dzień wydarzenia.

W skład Kapituły weszły następujące autorytety: 

 • prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat – Przewodniczący Kapituły
 • Wojciech Myślecki – Przewodniczący Zespołu Nowoczesnych Technologii przy NCBR
 • Daniel Obajtek – Prezes Zarządu PKN ORLEN
 • Beata Daszyńska – Muzyczka – Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego
 • Andrzej Michalak – Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju
 • Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski
 • kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht – Rektor-Komendant Akademii Marynarki
 • Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Tomasz Limon – Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza
 • Paweł Majewski – Prezes Zarządu PGNiG S.A.
 • Małgorzata Zwiercan – Sekretarz Prezesa Rady Ministrów
fot. Renata Dąbrowska

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

 1. Społeczna odpowiedzialność biznesu – nagroda dla firm najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną lub ekologiczną:

Woj-Mar Mariusz Gustowski – firma z polskim kapitałem z Sopieszyna w województwie pomorskim świadcząca szeroki zakres usług budowlanych, remontowych oraz renowacyjnych. To przedsiębiorstwo, które swoim działaniem przyczynia się do promocji społecznej odpowiedzialności biznesu zarówno w miejscu pracy jak i poza nim. W swojej wizji rozwoju uwzględnia szerokie działania na rzecz społeczności lokalnej, w tym wspierania inicjatyw społecznych, środowiska naturalnego oraz swoich pracowników.

fot. Renata Dąbrowska
 • Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii nagroda dla jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną:

Galeon Sp. z o.o. Sp. K. – firma Galeon z miejscowości Straszyn to prywatne przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych. Dzięki niesamowitej dbałości o detale, innowacyjnym technologiom oraz światowemu wzornictwu stocznia Galeon stała się jednym z wiodących producentów jachtów luksusowych w Europie. Celem firmy jest ciągłe udoskonalanie produktów poprzez wprowadzanie odważnych, innowacyjnych rozwiązań, usprawnianie procesów produkcyjnych oraz dbałość o najmniejsze nawet detale, które kształtują ostateczny obraz marki.

fot. Renata Dąbrowska
 • Ekomobilność – nagroda dla firm wdrażających niskoemisyjne i ekologiczne rozwiązania w transporcie:

PKA Sp. z o.o. – firma z Gdyni, świadcząca usługi w zakresie publicznego transportu, której misją jest zapewnienie punktualnego, bezpiecznego i komfortowego transportu pasażerów. Spółka dysponuje 75 nowoczesnymi autobusami marki Solaris oraz MAN. Przedsiębiorstwo posiada specjalistyczny warsztat techniczno-naprawczy, wyposażony w wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i naprawczy. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. posiada autoryzację serwisową autobusów firmy Solaris Bus & Coach. Spółka obsługuje w tym zakresie rejon Polski Północnej w obrębie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

fot. Renata Dąbrowska
 • E-gospodarka – nagroda dla firm wdrażających lub rozwijających technologie informatyczne:

SPRINT S.A. – firma Sprint z Olsztyna jest wiodącym w kraju integratorem systemów teleinformatycznych. Ponad 30-letnie doświadczenie w branży nowoczesnych technologii wyróżnia firmę na tle innych obecnych na polskim rynku przedsiębiorstw w branży IT. Z powodzeniem działa w takich obszarach jak contact center, bezpieczeństwo teleinformatyczne i smart city. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów teleinformatycznych, świadczy usługi projektowe, wdrożeniowe oraz serwisowe. Dostarcza najwyższej klasy rozwiązania zarówno do firm z sektora prywatnego, jak i publicznego. Swoim klientom dostarcza najwyższej klasy rozwiązania i usługi.

 • Start-up – nagroda dla firm, które po raz pierwszy oferują swoje rozwiązania na polskim rynku i istnieją nie dłużej niż 2 lata:

E1 Sp. z o.o. Krzysztof Sierżęga – firma zlokalizowana w Bojanie, zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą energii elektrycznej w obszarze fotowoltaiki. To nowa firma, która wyposażona w bogatą wiedzę osób zarządzających dynamicznie rozpoczęła realizację planów. Przygotowuje budowę farm fotowoltaicznych, a inwestycje rozpoczyna od 6MWp.

fot. Renata Dąbrowska
 • Innowacyjność – nagroda dla firm mogących pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż 2 lata:

Wireland sp. z o.o. – to firma z wieloletnim doświadczeniem z Bytowa, która doskonale zna zróżnicowane potrzeby klientów. Głównym obszarem działalności jest wyposażanie sklepów, a także produkcja takich rozwiązań jak osłony i stojaki reklamowe. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców. Wyroby firmy są doceniane na rynku przede wszystkim za jakość i innowacyjność, co przekłada się na bardzo dynamiczny rozwój.

 • Zarządzanie – dla zarządu lub osób zarządzających, dla których wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie:

KRUSZYWO Sp. z o.o. – firma Kruszywo Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w miejscowości Linia. W początkowym okresie działalności firmy głównym jej przedmiotem była sprzedaż piasków i kruszyw z własnej żwirowni. W 2011 roku działalność firmy została rozszerzona o wykonawstwo robót drogowych i ziemnych oraz sprzedaż mas bitumicznych. Aktualnie firma Kruszywo Sp. z o.o. działa na terenie województwa pomorskiego oraz całego kraju. Wysoka jakość i terminowe wykonanie prac osiąga dzięki profesjonalnej, dobrze wyszkolonej kadrze, bardzo dobremu zarządzaniu, sprawnej organizacji oraz wysokiej jakości własnego potencjału sprzętowo-transportowego.

fot. Renata Dąbrowska