Przejdź do treści

Forum Kół Gospodyń Wiejskich 2021

Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich, to dwudniowe wydarzenie kulturalne o charakterze regionalnym już drugi rok towarzyszące Forum Wizja Rozwoju, które jest największym gospodarczym forum w północnej Polsce.

W programie zaplanowane są m.in. spotkania z ekspertami, prelekcje edukacyjne, konkurs z nagrodami, występy artystyczne kół, przygotowanie przez koła stoisk prezentujących ich działalność oraz wystawa przedstawiająca działalność pomorskich KGW na przestrzeni lat. Przez dwa dni grono ekspertów weźmie udział w otwartych dyskusjach edukacyjnych poruszających zagadnienia mające związek z funkcjonowaniem kół gospodyń wiejskich w przestrzeni publicznej. Udział w wydarzeniu będzie okazją dla przedstawicieli kół gospodyń wiejskich do pozyskania wsparcia jak również dodatkowej wiedzy na temat nowych możliwości rozwoju i sposobów na poszerzenie swojej działalności statutowej. Nie zabraknie odniesień do tradycji i kultywowania dobrych praktyk jako fundamentu rozwoju współczesnych obszarów wiejskich. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26 i 27 sierpnia 2021 roku.

W tym roku w Forum udział wezmą Koła Gospodyń Wiejskich :

KGW Rokocin, KR-KGW „Kożyczkowianki” z Kożyczkowa, KGW Regionalne Stowarzyszenie Kobiet Niezależnych, KGW „Kaszebsci serca” z Garcza, KGW „Ekobabki ” z Chmielna, KGW Miechucino, KGW Chwaszczyno, KGW Klukowa Huta, KGW Barłożno, KGW Gnieżdżewo, Stowarzyszenie KGW w Brzynie, KGW „Słoneczniki” ze Strzepcza, KGW Orle, KGW Skowarcz, KGW Osieczna, KR – KGW Bolszewo, KGW Czarnylas, KGW Łebcz, KGW Imbramowice, KGW Osiek, KR-KGW Kopytkowo, KR-KGW Sławki, KGW Bobowo, KGW Stężyca, KGW Borkowo, Koło Gospodyń Miejskich „Kępiczanki”, Koło Gospodyń „Pietruchy” z Biesowic”, Koło Gospodyń „Barcinianki” z Barcina, Koło Gospodyń Wszechstronnych z Kępic.

Dodatkowo członkowie KGW z Kępic, Chwaszczyna, Klukowej Huty, Brzyna, Strzepcza, Skowarcza, Czarnegolasu, Łebcza, Imbrahimowic, Bobowa i Stężycy umilą czas wszystkim uczestnikom Forum Wizja Rozwoju prezentując na scenie swoje programy artystyczne.

Nie zabraknie odniesień do tradycji i kultywowania dobrych praktyk jako fundamentu rozwoju współczesnych obszarów wiejskich.

Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs dla członków KGW. Ocenie konkursowej podlegać będą przygotowane występy artystyczne i stoiska – na stoiskach panie prezentować będą rękodzieła oraz domowe wypieki i wyroby.

Dla członków Kół Gospodyń Wiejskich zostały w tym roku opracowane trzy panele tematyczne: 

Współpraca KGW/OSP – szanse, możliwości, wyzwania

Moderator:  Filip ChrzanowskiDyrektor – Pełnomocnik Zarządu PKP S.A. ds. Strategii i Projektów Rozwojowych

 Prelegenci:

 1. Anna Gembicka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnik Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych
 2. Regina KwidzińskaWiceprzewodnicząca Wojewódzkiego KGW, Przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Pucku
 3. Marcjusz KwidzińskiDyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR
 4. Michał PelczarskiWicestarosta Powiatu Łęczyńskiego
 5. Robert Telus Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP
 6. Marcin WrońskiZastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

„POLSKA SMAKUJE” elementem budowy silnej polskiej marki

 Moderator: Krystyna Wróblewska – Dyrektor Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie

Prelegenci:

 1. Barbara Dziuk – Poseł na Sejm RP
 2. Gabriela Firgoń – Członkini KGW w Suminie
 3. Patrycja Klarecka – Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN S.A.
 4. Agnieszka Muzyk – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
 5. Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

KGW wczoraj i dziś – nowe możliwości – wiedza – umiejętności

Moderator:

 1. Przemysław Przybylski – Członek Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa oraz Wiceprzewodniczący Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia

Prelegenci:

 1. Anna Cicholska – Poseł na Sejm
 2. Anna Gembicka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnik Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych
 3. Piotr HałuszczakPrezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku
 4. Magdalena Majewska – Burmistrz Kępic

 

Umożliwimy wstęp do budynku osobom korzystającym z psów asystujących, a dodatkowo na miejscu do dyspozycji będą przeszkoleni wolontariusze, którzy w razie potrzeby będą pełnić rolę opiekunów osób niepełnosprawnych. Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Informacje dodatkowe

Darczyńca: