Transformacja cyfrowa może przyczynić się do znaczącego przyspieszenia gospodarczego Polski oraz zmniejszyć różnice rozwojowe w Europie. Jednym z jej elementów jest koncepcja Internetu rzeczy (IoT) zakładająca włączenie do sieci internetowej urządzeń codziennego użytku za pomocą wbudowanego oprogramowania w celu skomunikowania, gromadzenia i wymiany danych między nimi. Powszechne wykorzystanie sieci przez jej użytkowników spowoduje integrację ludzi, procesów, danych, informacji i urządzeń w działalności społecznej i gospodarczej. Internet rzeczy to nie tylko szanse rozwoju, ale również wyzwania do których należą standardy technologiczne, prywatność, uregulowana prawne, czy etyka.
Korzyści ze stosowania Internetu rzeczy
Prelegenci:
- Marcin Bąkowski – Prezes Zarządu - BND Biznes nauka Dotacje Sp. z o.o., Prokurent – Wielkopolski Instytut Jakości Sp. z o.o.
- Robert Król – Dyrektor ds. Zastosowań Sztucznej Inteligencji i Analizy Danych w NASK
- Piotr Kryjom – Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości
- Ryszard Krzyżkowski – Prezes Zarządu Instytutu Myśli Schumana
- Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech
- Michał Pariaszewski – Dyrektor Departamentu Rozwiązań Innowacyjnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za strategie obszaru Sztucznej Inteligencji oraz Internetu Rzeczy, a także rozwój aplikacji mobilnej mObywatel